Læring i krig
Salaby og Unicef ønsker deg som underviser på 1.-7.-trinn velkommen til temakveld torsdag 21. september! Tema for kvelden er “Læring i krig”, og det blir lett servering.
Kursholdere
Jon-Håkon Schultz er professor i pedagogikk og har doktorgrad i spesialpedagogikk. Han arbeider ved Institutt for Lærerutdanning ved Universitetet i Tromsø og som seniorforsker på nasjonalt kunnskapssenter om vold og traumatisk stress (NKVTS).
Forskningen til Schultz omhandler ivaretakelse og pedagogisk tilrettelegging for elever som har opplevd traumer. Universitetet i Tromsø har siden 2012 samarbeidet med Flyktninghjelpen i Gaza og på Vestbredden om hvordan lærere best mulig kan gi psykososial støtte til elever som har opplevd krig og konflikt.
Annelies Ollieuz er utdanningsrådgiver i Flyktninghjelpen, men har i flere år vært medlem av et globalt beredskapsteam innenfor utdanning. De har som mål å få barn tilbake til skolen. UNICEF har som regel denne koordinatorrollen i en krise. Annelies har erfaring fra blant annet Syria og Sør-Sudan.
Vibecke Østby er aksjonsleder for TV-aksjonen for andre gang- men dette er Vibeckes syvende TV-aksjon. Tidligere har hun hatt andre roller i sekretariatet, som for eksempel innsamlingsleder.
Jørgen Walderhaug Jensen er redaktør og kurs-holder i Salaby hos Gyldendal Undervisning. Han vil
demonstrere årets undervisningsopplegg fra Salaby – et engasjerende supplement til undervisningen.