Kontekst (utgitt 2020)
Forslag til treårsløp for ny utgave av læreverket viser ulike læringsforløp som enten kan starte i tekst, et kurs eller et oppdrag, og hvilke deler av lærestoffet som kan være fine å kombinere.
Noen ganger passer det for eksempel best å jobbe med deltrening i et kurs og senere gå videre til et oppdrag der elevene kan anvende det de har arbeidet med i kursene. Andre ganger passer det best å få et oppdrag (del 4) som elevene jobber med i noen uker og utforsker kursene i forbindelse med oppdragene. For å tilpasse og variere, kombiner gjerne disse tre treårsløpene.
Vi håper forslagene under er til hjelp i planleggingen, og at elevene opplever variasjon i læringsprosessene og stadig får mer innsikt i metodene og sammenhengene i faget.
- Forslag til treårsløp
- Forslag til årsplan 8. trinn_KL2020_PDF
- Forslag til årsplan 8. trinn_KL2020_Word
- Forslag til årsplan 9. trinn_KL2020_PDF
- Forslag til årsplan 9. trinn_KL2020_Word
Nye Kontekst (utgitt 2014)
Bruker du Nye Kontekst, tidligere utgave av læreverket, i undervisningen? Da finner du forslag til trinnspesifikke årsplaner her. Merk at årsplanene følger KL 2006, revidert læreplan 2013.
