En frisk, smart, morsom og sensuell debutroman om vennskap og forelskelser, elskere og venners elskere, om sex, håp og kjærlighet, og om drømmen om at alt kunne vært annerledes.
Her er voldsomme krefter i sving, som ikke minst viser seg i opphetede prinsipielle diskusjoner som glir over i personlige konflikter, samt i en nøye utvalgt hektisk, dynamisk skrivemåte.
InformationLinea Maja Ernst skriver sanse- og stemningsfullt om storslåtte middager og midtsommerskogens magnetiske kraft.
SoundvenueSidene oser av levd liv, karaktergalleriet er sylskarpt, replikkene sitter som et skudd, og de friske kulturelle referansene binder det hele suverent sammen til et drama verdig Virginia Woolf.
EuromanLinea Maja Ernst tar millenniumsgenerasjonens narsissisme på alvor i sin debutroman Kun til navlen.
Vilde Sagstad Imeland, MorgenbladetDeilig sommerbok.
Mari Grydeland, AftenpostenLinea Maja Ernsts debutroman er et selvopptatt og herlig selvironisk portrett av millenniumsgenerasjonen.
Vårt Land, Hilde SlåttoSaftige sex-skildringar frå dekadente Danmark!
Leif Tore Sædberg, Stavanger Aftenblad